Ryczałt za godziny nadliczbowe

Nie zawsze musisz prowadzić ewidencję czasu pracy pracowników. Nie zawsze też musisz wypłacać im dokładne wynagrodzenie i dodatek za pracę w nadgodzinach. Jeżeli Twoi pracownicy wykonują pracę stale poza zakładem pracy, to możliwe jest wprowadzenie ryczałtu za godziny nadliczbowe.

Klasycznym przykładem pracowników, wobec których możesz zastosować taki ryczałt są przedstawiciele handlowi. Jeżeli ich praca polega w znacznej części na jeżdżeniu do klientów, to trudno jest Ci kontrolować ich czas pracy.

Pamiętaj jednak, aby przy ustaleniu ryczałtu przyjąć wysokość jak najbliższą rzeczywistości. Jeżeli nadwyżka nadgodzin nad ryczałtem będzie miała charakter istotny, to pracownik i tak może dochodzić od Ciebie wynagrodzenia za te dodatkowe godziny. Nie mówimy tu o małej, ale o znaczącej różnicy.

Jeżeli interesuje Cię możliwość wprowadzenia i stosowania ryczałtu, kliknij w zdjęcie poniżej. Znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje, które pozwolą Ci na prawidłowe stosowanie ryczałtowego rozliczenia godzin nadliczbowych. Zdjęcie możesz również powiększyć.

Ryczałt za godziny nadliczbowe

opublikowano w Dzienniku Gazecie Prawnej, Kadry i Płace, 1.02.2018 r., nr 23 (4673)

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek. W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
premia uznaniowa

4 Komentarze do tego wpisu post

  1. Karolina pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł, rozliczanie nadliczbowych godzin pracy pracowników może przysporzyć nie lada problemów:)

  2. Kasia pisze:

    Nie wiedziałam, że możemy wypłacać ryczałt. Dobrze, że trafiłam na ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.