Ryczałt za godziny nadliczbowe
Nie zawsze musisz prowadzić ewidencję czasu pracy pracowników. Nie zawsze też musisz wypłacać im dokładne wynagrodzenie i dodatek za pracę w nadgodzinach. Jeżeli Twoi pracownicy wykonują pracę stale poza zakładem pracy, to możliwe jest wprowadzenie ryczałtu za godziny nadliczbowe.
Klasycznym przykładem pracowników, wobec których możesz zastosować taki ryczałt są przedstawiciele handlowi. Jeżeli ich praca polega w znacznej części na jeżdżeniu do klientów, to trudno jest Ci kontrolować ich czas pracy.
Pamiętaj jednak, aby przy ustaleniu ryczałtu przyjąć wysokość jak najbliższą rzeczywistości. Jeżeli nadwyżka nadgodzin nad ryczałtem będzie miała charakter istotny, to pracownik i tak może dochodzić od Ciebie wynagrodzenia za te dodatkowe godziny. Nie mówimy tu o małej, ale o znaczącej różnicy.
Jeżeli interesuje Cię możliwość wprowadzenia i stosowania ryczałtu, kliknij w zdjęcie poniżej. Znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje, które pozwolą Ci na prawidłowe stosowanie ryczałtowego rozliczenia godzin nadliczbowych. Zdjęcie możesz również powiększyć.
opublikowano w Dzienniku Gazecie Prawnej, Kadry i Płace, 1.02.2018 r., nr 23 (4673)
Bardzo ciekawy artykuł, rozliczanie nadliczbowych godzin pracy pracowników może przysporzyć nie lada problemów:)
Dziękuję 🙂
Nie wiedziałam, że możemy wypłacać ryczałt. Dobrze, że trafiłam na ten artykuł
🙂