O MNIE

Urodziłam się w Płocku, a dokładniej – jak wynika z preambuły statutu miasta – w Stołecznym Książęcym Mieście Płock. Do dziś pozostaję lokalną patriotką wobec tej byłej stolicy Polski i z sentymentem wracam tam, żeby świadczyć pomoc prawną również dla płockich klientów.

Później moje życie przeniosło się do Torunia, gdzie studiowałam prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a następnie odbywałam aplikację radcowską przy OIRP w Toruniu.

Pracę zawodową rozpoczęłam w Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch i tutaj już zostałam. To tutaj – pod okiem mojego patrona, mecenasa Karola Sienkiewicza – zaczęłam wdrażać się w zagadnienia związane z szeroko rozumianym prawem pracy. Obecnie pomagam przedsiębiorcom z sektora energetycznego w ich problemach związanych z zatrudnieniem. Przygotowuję strategie działania w procesach z pracownikami, a później reprezentuję pracodawców przed sądami.

Strategia jest mi też niezbędna w kontaktach ze związkami zawodowymi, zwłaszcza przy negocjowaniu porozumień zbiorowych, regulaminów, a przede wszystkim – w sporach zbiorowych. Wiem jakie problemy wiążą się z przejściem zakładu pracy. W tym wszystkim uwzględniam również odrębności związane z zatrudnieniem w formule pracy tymczasowej czy pracownicze aspekty ochrony danych osobowych.

Z drugiej strony lubię zajmować się sprawami z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Moją szczególną uwagę (i sympatię) przykuwają sprawy emerytury wcześniejszej czy pomostowej. Interesuje się też możliwością otrzymywania dwóch emerytur – wojskowej i cywilnej.

Staram się korzystać z e-rozwiązań. Nie budzi więc zdziwienia, że prowadzę tego bloga. Czasem można mnie też posłuchać w podcaście, obejrzeć na YouTube’ie czy zadać mi pytanie na webinarze.

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.