O MNIE

Urodziłam się w Płocku, a dokładniej – jak wynika z preambuły statutu miasta – w Stołecznym Książęcym Mieście Płock. Do dziś pozostaję lokalną patriotką wobec tej byłej stolicy Polski i z sentymentem wracam tam, żeby świadczyć pomoc prawną również dla płockich klientów.

Później moje życie przeniosło się do Torunia, gdzie studiowałam prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a następnie odbywałam aplikację radcowską przy OIRP w Toruniu.

Pracę zawodową rozpoczęłam w Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch i tutaj już zostałam. To tutaj – pod okiem mojego patrona, mecenasa Karola Sienkiewicza – zaczęłam wdrażać się w zagadnienia związane z szeroko rozumianym prawem pracy. Okazało się bowiem, że dobrze rozumiem niuanse właśnie tej dziedziny, która – wbrew powszechnym opiniom – jest całkiem interesująca.

W trakcie mojej praktyki miałam okazję brać udział w rozstrzyganiu sporów, wydawaniu opinii prawnych czy negocjacji w sprawach związanych zarówno z indywidualnym, jak i zbiorowym prawem pracy. Nie są mi również obce zagadnienia związane z prawem ubezpieczeń społecznych, w tym w szczególności z zakresu przyznania prawa do wcześniejszej emerytury.

Staram się dzielić swoją wiedzą. Do tego służy mi blog, ale również prowadzone szkolenia czy artykuły, które piszę do tradycyjnych gazet i portali internetowych – w tym chociażby Dziennika Gazety Prawnej czy portalu fk.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie, w tym na treningach krav magi. Lubię również dobre książki, zwłaszcza fantastykę.