Powołanie i działanie komisji pojednawczej

O komisjach pojednawczych już trochę na blogu napisaliśmy. Temat ten jest jednak ciągle żywy i warty powtórzenia. Trudno jest bowiem przecenić wartość ugody zawartej pomiędzy stronami, zwłaszcza w sprawach pracowniczych.

Wpływa to pozytywnie nie tylko na relacje z Twoim pracownikiem, ale również na Twoją renomę i możliwość przyciągania do Ciebie nowych pracowników. W odniesieniu zaś do długości postępowania czy jego kosztów sprawa jest dosyć oczywista – jest szybciej, taniej i efektywniej.

Jeżeli zastanawiasz się jak to w praktyce działa, co trzeba zrobić, żeby taką komisję powołać, jak wygląda postępowanie przed komisją -> TUTAJ  <- znajdziesz link do mojego artykułu na ten temat, opublikowanego na łamach Dziennika Gazety Prawnej w dniu 23 czerwca 2017 r.

 

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek.W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
premia uznaniowa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *