Odmowa emerytury

Od czasu do czasu na tym blogu poruszam kwestie przyznania wcześniejszej emerytury. Jeżeli spojrzysz na górny pasek strony, to zobaczysz tam całą zakładkę poświęconą właśnie takim sprawom. Blog o nazwie „Prawo dla pracodawcy” nie do końca jednak wydawał się odpowiednim miejscem na rozwijanie tego tematu.

Odmowa emerytury wcześniejszej lub pomostowej stała się jednym z zagadnień, przy których współpracujemy z Fundacją Pomocy Twoja Latarnia. Nigdy też nie ukrywałam, że bardzo „lubię” te sprawy. Wystarczyło kilka razy porozmawiać z osobami, które dostały negatywne decyzje ZUS-u po tym jak kilkadziesiąt lat przepracowały w warunkach narażenia na substancje rakotwórcze, przy liniach wysokiego napięcia czy w kotłach ciepłowniczych, żeby uznać z całą pewnością, że zła nazwa wpisana w świadectwie pracy nie powinna im odbierać prawa do wcześniejszego zakończenia pracy zawodowej.

Problemy takie pojawiały się zarówno w Toruniu, jak i w innych miastach w Polsce. Jednocześnie duża część osób poddaje się już po uzyskaniu negatywnej decyzji ZUS-u, pomimo że miałaby szansę na uzyskanie emerytury w sądzie. Z uwagi na to we współpracy ze wspomnianą wcześniej Fundacją przygotowaliśmy serwis internetowy, który zawiera informację dotyczące emerytur wcześniejszych i pomostowych. Serwis dopiero startuje, natomiast mamy nadzieję ciągle go rozwijać i zasilać nowymi, istotnymi treściami.

Jeżeli więc:

– sam masz taki problem,

– Twoi pracownicy przychodzą do Ciebie z takim problemem,

– ktoś z Twojej rodziny ma taki problem,

to zapraszam do odwiedzenia serwisu:

odmowaemerytury.pl

 

A gdyby pojawiła się jakaś wątpliwa kwestia dotycząca emerytury wcześniejszej lub pomostowej np. w zakresie określonego zawodu czy konkretnego warunku, który ma być spełnionydaj mi znać. Postaram się odpowiedzieć, a jednocześnie umieścić taką informację w serwisie.

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek. W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
Umowy o dzieło pod obserwacją

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.