Koronawirus i biznes – podcast

Koronawirus i biznes - podcast

Koronawirus i tarcza antykryzysowa są tym, co nadal nas interesuje najbardziej. Prawdopodobnie już niedługo będziemy mieć “Tarczę antykryzysową 2.0“, która nieco zmieni reguły gry. Planowane jest bowiem poszerzenie kręgu płatników składek uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z ZUS (10-49 ubezpieczonych) czy wprowadzenie możliwości trzykrotnego uzyskania świadczenia postojowego.

Część z Was prawdopodobnie jednak nadal boryka się z dotychczasowymi rozwiązaniami. Bardzo szeroko udało nam się wspólnie wyjaśnić kwestie dotyczące:

Tarcza antykryzysowa: dofinansowanie z FGŚP – pytania i odpowiedzi

Tarcza antykryzysowa: świadczenie postojowe – pytania i odpowiedzi

Tarcza antykryzysowa: zwolnienie z ZUS – pytania i odpowiedzi

Tarcza antykryzysowa: dofinansowanie z PUP – pytania i odpowiedzi

Jak zwykle nie zawiedliście i zadaliście całą masę pytań, dzięki którym wiem, jakie są Wasze, praktyczne problemy. Często też udało mi się dowiedzieć czegoś nowego czy też zdobyć wiedzę w zakresie sposobu interpretacji przepisów przez urzędy właśnie dzięki Wam.

Teraz natomiast chciałabym zaproponować Wam odejście trochę od słowa pisanego i wysłuchanie krótkiego, 15-minutowego podcastu. Podcast dotyczy sytuacji (nie tylko prawnej) pracodawcy i przedsiębiorcy w trakcie epidemii. Gospodarzem programu jest Rafał Chmielewski, który jest twórcą m.in. serwisu Koronawirus i biznes.

Podcast znajdziesz tutaj:

Jest także dostępny na Spotify oraz Apple Podcast. Do usłyszenia!

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek.W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
Nowe uprawnienia ciepłowników

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Rafał Chmielewski pisze:

    Bardzo dziękuję Pani Mecenas!

    Rafał 🙂

  2. Kas pisze:

    Jeśli pracuje 2 lata w jednej firmie co miesiąc podpisuje umowę zlecenie ostatnia moja umowa była w marcu od połowy marca nie pracuje zakład zamknięty połowę mniej zarobilam czy należy mi się postojowe? Z powodu sytuacji w kraju w kwietnie nie podpisałam umowy nie pracuje nie zarabiam czy mogę starać się o postojowe?

  3. Szymek pisze:

    Pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 spowodowała globalne problemy gospodarcze. Niemal całkowicie zatrzymały się niektóre sektory gospodarki, przerwały się łańcuchy dostaw, wiele firm ma problemy z zaopatrzeniem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *