Specjalistka w zakresie prawa pracy na czele Sądu Najwyższego

Blog ten poświęciłem prawu pracy, więc nie mogłem pominąć tej informacji: od 30 kwietnia 2014 r. stanowisko Pierwszego Prezesa SN piastuje profesor Małgorzata Gersdorf. Pani Profesor dotychczas orzekała w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Znana jest ze swojego negatywnego nastawienia do umów cywilnoprawnych (nazywanych – również przez nią – śmieciowymi). Poza tym, że zdała egzamin sędziowski była również radcą prawnym.

Pani Prezes jest autorką dobrego komentarza do Kodeksu Pracy (z którego korzystam) i ponad 200 publikacji naukowych. Wśród nich są też takie, które dotyczą zarówno umów o pracę, jak i relacji pracodawca-związki zawodowe. Pani Sędzia była również członkiem związku zawodowego NSZZ „Solidarność”.

W jednym z wywiadów prasowych Pani Prezes powiedziała:

Prawo moim zdaniem spełnia się w orzecznictwie i stale w swojej pracy naukowej odwoływałam się do wypowiedzi sądów, sygnalizowałam ich wpływ na stosowanie  i stanowienie prawa.

Jako praktyk mam takie samo zdanie. Zobaczymy, jak opinia ta opinia wpłynie na linię orzecznictwa Sądu Najwyższego.

 

20140719_194455[1]

2 thoughts on “Specjalistka w zakresie prawa pracy na czele Sądu Najwyższego

  1. Trafiłem tutaj z Pana drugiego bloga, bardzo się cieszę, że umieścił Pan tam wpis z tyloma ciekawymi prawnymi blogami. Będę zaglądał tu regularnie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.