Specjalistka w zakresie prawa pracy na czele Sądu Najwyższego

Blog ten poświęciłem prawu pracy, więc nie mogłem pominąć tej informacji: od 30 kwietnia 2014 r. stanowisko Pierwszego Prezesa SN piastuje profesor Małgorzata Gersdorf. Pani Profesor dotychczas orzekała w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Znana jest ze swojego negatywnego nastawienia do umów cywilnoprawnych (nazywanych – również przez nią – śmieciowymi). Poza tym, że zdała egzamin sędziowski była również radcą prawnym.

Pani Prezes jest autorką dobrego komentarza do Kodeksu Pracy (z którego korzystam) i ponad 200 publikacji naukowych. Wśród nich są też takie, które dotyczą zarówno umów o pracę, jak i relacji pracodawca-związki zawodowe. Pani Sędzia była również członkiem związku zawodowego NSZZ „Solidarność”.

W jednym z wywiadów prasowych Pani Prezes powiedziała:

Prawo moim zdaniem spełnia się w orzecznictwie i stale w swojej pracy naukowej odwoływałam się do wypowiedzi sądów, sygnalizowałam ich wpływ na stosowanie  i stanowienie prawa.

Jako praktyk mam takie samo zdanie. Zobaczymy, jak opinia ta opinia wpłynie na linię orzecznictwa Sądu Najwyższego.

 

20140719_194455[1]

Karol Sienkiewicz
Podobne artykuły
premia uznaniowa

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Walterowicz Kancelaria pisze:

    Trafiłem tutaj z Pana drugiego bloga, bardzo się cieszę, że umieścił Pan tam wpis z tyloma ciekawymi prawnymi blogami. Będę zaglądał tu regularnie. Pozdrawiam

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.