Specjalistka w zakresie prawa pracy na czele Sądu Najwyższego

Blog ten poświęciłem prawu pracy, więc nie mogłem pominąć tej informacji: od 30 kwietnia 2014 r. stanowisko Pierwszego Prezesa SN piastuje profesor Małgorzata Gersdorf. Pani Profesor dotychczas orzekała w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Znana jest ze swojego negatywnego nastawienia do umów cywilnoprawnych (nazywanych – również przez nią – śmieciowymi). Poza tym, że zdała egzamin sędziowski była również radcą prawnym.

Pani Prezes jest autorką dobrego komentarza do Kodeksu Pracy (z którego korzystam) i ponad 200 publikacji naukowych. Wśród nich są też takie, które dotyczą zarówno umów o pracę, jak i relacji pracodawca-związki zawodowe. Pani Sędzia była również członkiem związku zawodowego NSZZ „Solidarność”.

W jednym z wywiadów prasowych Pani Prezes powiedziała:

Prawo moim zdaniem spełnia się w orzecznictwie i stale w swojej pracy naukowej odwoływałam się do wypowiedzi sądów, sygnalizowałam ich wpływ na stosowanie  i stanowienie prawa.

Jako praktyk mam takie samo zdanie. Zobaczymy, jak opinia ta opinia wpłynie na linię orzecznictwa Sądu Najwyższego.

 

20140719_194455[1]

Karol Sienkiewicz
Podobne artykuły
premia uznaniowa

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Walterowicz Kancelaria pisze:

    Trafiłem tutaj z Pana drugiego bloga, bardzo się cieszę, że umieścił Pan tam wpis z tyloma ciekawymi prawnymi blogami. Będę zaglądał tu regularnie. Pozdrawiam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.