HR Cafe i legalne zatrudnianie cudzoziemców

Już za kilka dni, w ramach spotkań HR Cafe organizowanych przy współpracy WSB i FlexHR, odbędzie się szkolenie z moim udziałem dotyczące zatrudniania cudzoziemców, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy.

Szkolenie, a raczej spotkanie przy kawie, odbędzie się już w czwartek 28 września o godzinie 14:00 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

W ramach tematu „Jak legalnie zatrudnić cudzoziemców?” będę mówić o zmianach, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., a które zmienią tzw. tryb uproszczony (czyli zatrudnianie na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy) oraz wprowadzą zezwolenie na pracę sezonową. Jeżeli starczy nam czasu, omówię również formę zatrudnienia cudzoziemca – umowę o pracę, umowę zlecenie i umowę o dzieło.

Jeżeli masz czas (i chęci), to serdecznie zapraszam na spotkanie i mam nadzieję, że do zobaczenia w czwartek! 🙂

HR Cafe i legalne zatrudnianie cudzoziemców

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek.W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
Praca zdalna - poradnik
Ochrona sygnalistów

3 Komentarze do tego wpisu post

  1. Agata, bardzo ciekawy temat ! Chętnie wpadnę posłuchać o wprowadzanych zmianach, zwłaszcza praktycznych szczegółach zatrudniania wedle nowych regulacji 🙂

  2. Joanna122 pisze:

    Bardzo ciekawy temat i – co ważne – bardzo na czasie! Wiele osób ma problem z tym na jakich zasadach zatrudniania cudzoziemców, dla nich wszystkich spotkanie z Tobą to doskonała okazja do rozwiania wątpliwości! Brawo za taką pożyteczną inicjatywę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *