Praca zdalna – poradnik

Praca zdalna - poradnik

Jeżeli pandemia Covid-19 przyniosła nam coś dobrego, to będzie to właśnie rozpowszechnienie pracy zdalnej.

Naprawdę długo musieliśmy czekać na regulacje pracy zdalnej w „standardowych” czasach, bez stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego. Po wielu projektach i uwagach strony społecznej i pracodawców, udało się w końcu przyjąć nowe przepisy.

Praca zdalna na nowych zasadach ma obowiązywać od 7 kwietnia 2023 r. Do tego czasu, jeżeli zależy Ci na porządnym przygotowaniu się do tego tematu, konieczne będzie przede wszystkim przyjęcie porozumienia (jeżeli masz ZZ) lub regulaminu pracy zdalnej. Oprócz tego niewątpliwie pojawi się sporo nowych, wymaganych wzorów dokumentów. Kluczowa z punktu widzenia Twojej działalności może okazać się dodatkowa odpłatność za pracę zdalną oraz wprowadzenie niedoregulowanej pracy zdalnej okazjonalnej.

Od kilku miesięcy we współpracy z wydawnictwem ODDK sp. z o.o. sp.k. pracowałam nad stworzeniem poradnika, który byłby w stanie pomóc – zwłaszcza działom HR – w tym procesie. Efektem tej pracy jest książka Regulamin pracy zdalnej z komentarzem i wzorami dokumentów. Treści w niej zawarte nie skupiają się na kreowaniu problemów teoretycznych, a ma ona pomóc wdrożyć pracę zdalną w praktyce. Ze względu na ten cel, zawiera ona bardzo dużą ilość wzorów dokumentów, które są przydatne do odpowiedniego stosowania pracy zdalnej.

Jeżeli interesuje Cię możliwość zapoznania się z tą książką zobacz tutaj: KLIK

Agata Kicińska

Zajmuję się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Często opracowuję strategię w sporach sądowych z pracownikami, tworzę regulaminy i porozumienia zbiorowe. Mam również doświadczenie w zakresie pracowniczych aspektów łączenia się spółek. W codziennej pracy doradzam również w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz ochroną danych osobowych. Reprezentuję naszych Klientów w sporach sądowych z udziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w szczególności w sprawach dotyczących prawa do wcześniejszej emerytury.

Podobne artykuły
Ochrona sygnalistów

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Maria pisze:

    Pozdrav svima. Moje ime je Maria Magdalena, samohrana sam majka troje djece, želim podijeliti opipljivo svjedočanstvo o tome kako sam dobila zajam od 10.000 eura uz 3% od bogobojaznog čovjeka, gospodina Mikea Andersona. Ako ste zainteresirani za dobivanje kredita, obratite mu se, uvjeravam vas da je sigurno, hvala. Adresa e-pošte za kontakt: (barrmikeanderson48@yahoo.com)

  2. Paweł pisze:

    Świetny merytoryczny wpis!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.