Pierwszy w działaniu

Jednym ze sposobów okazania uznania dla osób zasłużonych w jakiejś dziedzinie jest ich odznaczenie. Na temat orderów, polityki ich wręczania oraz osób odznaczonych każdy ma pewnie swoje zdanie. Ale mimo to warto odnotować, że kilka dni temu, bo 24 lipca 2015 r., weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące nowego odznaczenia o ładnej nazwie Odznaka Honorowa Primus in Agendo.

Czemu piszę o tym na blogu dotyczącym prawa pracy? Otóż dlatego, że odznakę taką mogą otrzymać osoby, organizacje i instytucje w związku ze szczególnymi działaniami lub zasługami na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny.

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia możesz przeczytać:

Ma to stanowić wyraz uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, dla najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także dla rzetelności i ofiarności w działaniach, które w istotny sposób przyczynią się do poprawy sytuacji w obszarze polityki społecznej, rynku pracy lub rodziny.

Ciekawe. Mam tylko nadzieję, że jedynymi uhonorowanymi nie będą kierownicy Powiatowych Urzędów Pracy. Ale za jakiś czas wrócę do tego tematu i sprawdzę, kto te odznaki otrzymuje. I czy są to pierwsi w działaniu czy w gadaniu 🙂

Aha, i pamiętaj, żeby tę odznakę nosić na lewej piersi, pod orderami i odznaczeniami!

primus in agendo

Karol Sienkiewicz
Podobne artykuły
premia uznaniowa

Komentarz do tego wpisu post

  1. Marika pisze:

    Takie medale dla połechtania próżności są idealne i nie prędko przeminą 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *